Aby Klinika PROCHIRURGIA rástla naďalej, vyžaduje si to realizovať neustále zmeny. Niekedy sa môže zdať, že asi nevieme, čo robíme, a možno je to aj pravda. No keďže ostatní nás iba kopírujú, máme istotu, že ani oni to nevedia. Keby vedeli, tak nás dobehnú…… a to sa našťastie zatiaľ nestalo.

Za 27 rokov, čo sa po skončení vysokoškolského štúdia pohybujem v oblasti chirurgie a plastickej chirurgie som pochopil, že cesta ako zvyšovať kvalitu je závislá na dosiahnutej úrovni špecializácie. Nie sme priemerná firma a preto neustále plánujeme a robíme zmeny. Investujeme, inovujeme, vzdelávame sa a zavádzame nové miniinvazívne operačné techniky.

Pred konkurenciou sa udržíme, iba ak sa budeme rýchlo meniť. Preto sme pre Vás znova pripravili nový dizajn nášho webu, a dovolím si neskromne priznať, že ho v medicínskom segmente mnohí z Vás považujú za výnimočný a nadčasový. Považovali sme tiež za vhodný čas zamyslieť sa nad myšlienkou upraviť našej logo, čo sa nám aj podarilo a dúfam, že bude našimi klientmi akceptované. V čom nastala ale najväčšia zmena, je náš presun do novovybudovaných, nadštandardne vybavených priestorov, spĺňajúcich najnovšie európske kritéria, kde spolu s našou klinikou oceníte aj fungujúcu sieť ostatnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. A to je práve to o čo nám v PROCHIRURGII v prvom rade ide. Byť prví, najmodernejší a najprogresívnejší.

Osobne mám pocit, že na hore uvedené zmeny nastal pre nás práve teraz správny čas. V predošlom období som ako hlavný odborník MZ SR, prezident Slovenskej spoločnosti plastickej a estetickej chirurgie, súdny znalec MS SR, predseda Katalogizačnej komisie MZ SR pre plastickú chirurgiu a odborný konzultant Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou získal neopísateľné skúsenosti a know-how ako napredovať v úspešnom budovaní prémiovej kliniky. Pravdou ostáva, že úspech nezávisí len od mojich skúseností, ale spočíva predovšetkým v tvrdej systematickej práci celého kolektívu a v individuálnom prístupe k pacientovi.

Hovoria a píšu o nás ako o úspešných, čo dokazuje aj zisk prestížneho  ocenenia v ankete Top Lekári III, spoločného diela Hospodárskych a Zdravotníckych novín, ktorého cieľom  bolo predstaviť najlepších odborníkov v slovenskej medicíne. Uvedomujeme si však, že povesť je ako porcelán, je krehká a vzácna. Preto dôraz kladieme predovšetkým na vzájomnú dôveru a poznanie, čestnosť a hovorenie pravdy.

Záverom by som sa Vám chcel za celý kolektív kliniky PROCHIRURGIA poďakovať za stovky Vašich ďakovných dopisov a referencií na webe asociálnych sieťach, veľmi si ich vážime. Budeme sa naďalej snažiť Vám dokázať, že sa vieme ešte viac zlepšiť a pokúsiť sa posunúť poskytovanie zdravotnej starostlivosti na ešte vyššiu kvalitatívnu úroveň. Bude to naozaj len o detailoch, kde pôjdeme ďalej než iní. To najdôležitejšie už dlho máme, a to je ľudský potenciál a špičkové materiálno-technické vybavenie. Odborný tím s profesionálnym prístupom a s bohatými skúsenosťami a praxou v zahraničí sú garanciou vašej spokojnosti a sú zároveň pre vás zárukou, že vaše zdravie bude v tých najlepších rukách.

S úctou

Doc. MUDr. Radomír Kokavec, PhD., MBA, FEBOPRAS
riaditeľ